01 مرداد 1398
paz فن بازار منطقه ای استان قم amoozesh

اخبار

نمایشگاه بین المللی لیزر

نمایشگاه بین المللی لیزر

 

امروزه در صنعت، لیزر به طور قطع یک ابزار بی‌رقیب است به‌گونه‌ای که امروزه بسیاری از قطعات حساس و دقیق در صنایع استراتژیک و پیشرفته فقط و فقط با لیزر ساخته می‌شوند. لیزر قادر است ورقه‌های فلزی ضخیم  را با سرعت بالا برش داده ، یا با سرعت و دقت بالا روی سطوح فلزی و غیر‌فلزی کنده‌کاری نماید. همچنين، لیزر می‌تواند بین فلزات نا‌همجنس و یا الیاژ‌های خاص، جوش‌هایی را ایجاد کند که قبلا با هیچ تکنیکی قابل انجام نبوده  و به همین دلیل در صنایع ساخت هواپیما ، کشتی، اتومبیل و بسیاری دیگر از صنایع حساس، بکار می‌رود. از سویی دیگر در یک چشم‌انداز جدید،  فناوری پیشرفته موسوم به Li-Fi که بر اساس انتقال داده از طریق نور پایه گذاری شده، یک شگفتی تمام عیار در صنعت  ارتباطات به شمار می‌رود که بی‌گمان نشانگر پیدایش افقی جدید در عرصه ارتباطات خواهد بو د.

زمان برگزاری نمایشگاه 18 الی 21 آبان ماه 98

مکان : محل نمایشگاههای بین المللی تهران

کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام : www.inlf.ir

رویکرد آموزش مدیریت پسماند

رویکرد آموزش مدیریت پسماند

 

اولین رویداد کارآفرینی استارت آپی کشور

زمان 5و 6 شهریور 98

مکان : کرکز آموزش تخصصی و مدیریت پسماند شهرداری تهران 

اطلاعات بیشتر: https://evnd.co/iwGtv

مدرسه کسب و کار خواجه نصیر

مدرسه کسب و کار خواجه نصیر

 

50 ساعت دوره آموزشی ویژه استارت آپها

70 ساعت دوره کارگاه ویژه مدیران و رهبران کسب و کار

تخفیف ویژه جهت مراکز رشد

اطلاعات بیشتر در evand.com/kntu

کارگاه آموزش مقدمات ثبت اختراع

کارگاه آموزش مقدمات ثبت اختراع

 

کارگاه آموزش مقدمات ثبت اختراع

 

به همت دانشگاه قم و همکاری کانون پتنت ایران، در روز سه‌شنبه مورخ ۱۸ تیر ‌ماه سال جاری، کارگاهی آموزشی با عنوان «آموزش مقدمات ثبت اختراع» و با حضور بیش از ۲۰ نفر از اعضای هیئت‌علمی، کارشناسان شرکت‌های خصوصی و دانشجویان استان، در محل تالار اندیشه دانشگاه قم برگزار گردید.

 

برخی از نکات ویژه‌ای که در این کارگاه توسط مدرس محترم، خانم «لیلا زارعی» مطرح گردید، عبارتند از:

 

  • روش‌های مختلفی برای ثبت مالکیت فکری یک اثر، دستاورد یا محصول متعلق به یک مبتکر و صاحب اثر وجود دارد که هر کدام، کاربرد و شرایط خاص خود را دارند. کپی‌رایت، ثبت اختراع، ثبت نشان تجاری و ثبت طرح‌های صنعتی، از آن جمله بوده و لازم است که صاحب اثر بسته‌ای از اقدامات ثبتی را جهت برخورداری از حداکثر پوشش حفاظتی در مقابل سوء استفاده دیگران از اثر خود به کار گیرد.
  • مطالعات نشان می‌دهد که رابطه مستقیمی میان افزایش تعداد ثبت اختراع و افزایش رشد اقتصادی کشورها وجود دارد. این همبستگی مثبت میان رشد اقتصادی و ثبت اختراع در کشورهایی مثل چین، هند، ترکیه و برزیل به خوبی مشهود است. در طی سال‌های اخیر، ثبت اختراع در ایران، از رشد قابل قبول کمی و کیفی برخوردار بوده و دولت هم حمایت‌های خود از موضوع ثبت اختراع را افزایش داده است؛ به طوری که بخش اعظم هزینه‌های ثبت اختراع خارجی را در قالب حمایت‌های مالی و حقوقی پوشش می‌دهد.
  • زمان‌بندی اقدام برای ثبت داخلی و ثبت خارجی، موضوعی است که در بسیاری موارد، از سوی مخترعان مورد توجه قرار نگرفته و این امر، باعث می‌شود تا مخترعان از امکان ثبت خارجی اختراعات خود محروم شوند. همچنین افشای اطلاعات اختراع در قالب ادعاهای اختراع، امری است که نیاز به اخذ مشورت از کارشناسان با تجربه و مسلط به مباحث حقوقی داشته تا ثبت اختراع حاصل، در نهایت بتواند حداکثر حفاظت حقوقی را از اختراع داشته باشد و بهتر است در زمان اقدام برای ثبت اختراع داخلی، به ثبت خارجی اختراع هم توجه شده و مخترعان از ابتدای اقدام برای ثبت اختراع، برای برخورداری از مشاوره‌های مراکزی مانند کانون پتنت ایران اقدام نمایند.

 

علاوه بر موارد یاد شده، یکی از نکات ویژه مطرح شده در کارگاه، معرفی خدمات کانون پتنت ایران به حضار بود که از آن جمله، می‌توان به مواردی نظیر آموزش و تولید محتوا جهت آشنایی عموم مردم با موضوع ثبت اختراع، حمایت‌های مالی از ثبت اختراع، مشاوره به مخترعان و کمک به تجاری‌سازی اختراعات اشاره نمود.

 

در انتهای کارگاه، میزان علاقه‌مندی شرکت‌کنندگان در کارگاه نسبت به مبحث ثبت اختراعات و دستاوردهای علمی خود، مورد ارزیابی قرار گرفت که مجموعه نظرات اخذ شده، حاکی از این بود که کارگاه آموزشی مذکور با رضایت کامل حاضرین همراه بوده و از سوی حاضرین، برگزاری کارگاه تکمیلی با امکان بررسی مطالعات موردی بیشتر و معرفی منابع آموزشی تکمیلی، پیشنهاد شد.


دوره کوتاه‌مدت MBA کسب و کارهای نوپای اسلامی

دوره کوتاه‌مدت MBA کسب و کارهای نوپای اسلامی

 

مرکز رشد واحدهای فناور هنرهای قرآنی به منظور تقویت و آشنایی با نحوه ایجاد و راه‌اندازی کسب و کارهای نوپا با تمرکز بر بازار جهان اسلام دوره کوتاه‌مدت MBA کسب و کارهای نوپای اسلامی (Islamic Startups MBA) را با همکاری دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران در سال جاری برگزار می‎‌کند.

از جمله دروس ارائه شده در سه ماهه اول این دوره شامل «کارآفرینی و ایجاد کسب و کار اسلامی»، «پرورش خلاقیت و ایده‌پردازی»، «اصول بازاریابی استارت‌آپ‌ها» و «مدیریت منابع انسانی و تیم سازی استارت‌آپ‌ها» است. 

در سه‌ماهه دوم این دوره، مواردی از قبیل اصول فنون و مذاکرات تجاری در بازارهای اسلامی، مدیریت پروژه در استارت‌آپ‌ها، مدیریت فروش در بازارهای اسلامی و حقوق تجارت اسلامی، آموزش داده می‌شود.

در سه ماه سوم نیز تدوین طرح کسب و کار و ارزیابی اقتصادی، مدیریت برند در بازارهای اسلامی، تحقیقات بازاریابی برای استارت‌آپ‌ها در بازارهای اسلامی و روش‌های تأمین مالی استارت‌آپ‌ها، تدریس خواهد شد.

در سه ماهه چهارم و پایانی این دوره نیز حسابداری استارت‌آپ‌ها، استراتژی و نوآوری استراتژیک در حوزه اسلامی و مدیریت کسب و کار اسلامی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

یادآور می‌شود، در پایان این دوره، گواهینامه رسمی از سوی جهاد دانشگاهی و دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران اهدا می‌شود.

علاقه‌مندان جهت مشاوره و ثبت‌نام و نحوه پرداخت هزینه دوره می‌توانند با شماره تلفن ۸۸۲۲۵۰۲۸ و ۶۶۴۱۰۱۸۰-۰۲۱ تماس حاصل کرده یا به سایت quranti.ir یا سایت ent.ut.ac.ir مراجعه یا بر روی این لینک کلیک کنند.

صفحه 1 از 50


By PLAVEB