10 خرداد 1399

حدیث روز

امام على عليه‏السلام

اى جوانان! آبرويتان را با ادب و دينتان را با دانش حفظ كنيد.

 

سال جهش تولید

222222

گزارش عملکرد مرکز رشد در سال 1397

gozaresh

مرکز رشد دانشگاه قم در شبکه های اجتماعی

aparat logo_fa_color_black_1100x400

آیین نامه اجرایی قانون حمایت از شرکتهای دانش بنیان

qanun

paz فن بازار منطقه ای استان قم amoozesh

refah-pic3


تجلیل از پیام رسان ایتا - مهندس غفاری

تجلیل از پیام رسان ایتا - مهندس غفاری

 

آیین تجلیل از مدیر پیام رسان ایتا، اولین شرکت رشد یافته مرکز رشد دانشگاه قم با حضور ریاست دانشگاه، ریاست نهاد، مسئولان دانشگاهی، تشکل های دانشجویی و اصحاب رسانه

 

رئیس دانشگاه قم گفت: ایتا یک پیام‌رسان دانشگاهی است که از دل دانشگاه بیرون آمده است و باید از آن حمایت شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه قم، حجت الاسلام و المسلمین دکتر عسکر دیرباز عصر امروز در آیین تجلیل از پیام رسان ایتا که در دانشگاه قم برگزار شد، عنوان کرد: در دنیای امروز، رسانه‌ها در درونی ترین لایه های زندگی انسان نفوذ کرده اند و تاثیر دارند، و در این شرایط اهمیت پیام رسان‌های ایرانی و لزوم حمایت از آن‌ها بیش از پیش مشخص می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر یک جنگ تمام عیار بین ارزش‌های اخلاقی و برنامه‌های نیروهای شیطان در جهان برقرار است و فضای مجازی یک عرصه بزرگ و جدی در این جنگ است و باید به این حوزه توجه جدی داشت.

رییس دانشگاه قم بیان کرد: اینکه جوانان کشور در حوزه فضای مجازی با تلاش بسیار و با توجه به برخی بی مهری‌ ها رشد می‌کنند و مطرح می‌شوند، بسیار با ارزش است؛ ایتا یکی از این پیام‌رسان‌ها است که به عنوان یک پیام‌رسان دانشگاهی که دستاورد علمی و فناوری یک شرکت دانش بنیان در مرکز رشد دانشگاه قم است، باید مورد حمایت قرار گیرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: در حال حاضر درگیر یک نبرد رسانه ای هستیم و دشمن به این جنگ کاملا واقف هست و توجه دارد ولی متاسفانه برخی در داخل از اهمیت این جنگ غفلت می شود و همین موضوع باعث ایجاد آسیب‌هایی در این فضا می‌شود؛ باید در این جنگ رسانه‌ای از پیام‌رسان‌های داخلی حمایت شود تا بستر مناسبی برای بیان دیدگاه‌ها داشته باشیم.

در ادامه این جلسه، حجت الاسلام اسماعیل پوررضا رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان قم، تصریح کرد: مستبدان عالم به نام اینکه به دنبال پیشرفت تکنولوژی هستند، با کمال پررویی با توجه به اینکه سابقه ظالمانه آن‌ها کاملا مشخص است، از هر وسیله‌ای برای رسیدن به اهداف خود استفاده می‌کنند و به دنبال به تسخیر درآوردن جهان هستند.

نماینده ولی فقیه در دانشگاه‌های استان قم، اظهار کرد: یک روز غربی‌ها به دنبال رسیدن به اقتصاد عادلانه بودند ولی اکنون می‌بینیم که ۸۰ درصد اقتصاد دنیا تنها در اختیار ۲۰ درصد است و در رسیدن به اهداف خود ناکام ماندند ولی این داعیه را دارند که دنیا را به کام خود بکشند و فضای مجازی و سایبری وسیله امروز مستبدان برای رسیدن به اهدافشان است.

وی گفت: عده ای به فضای سایبری و مجازی ورود نمی‌کنند و ورورد به آن را لازم نمی‌دانند که بسیار اشتباه است و و عده ای نیز برای افرادی که در این حوزه در حال فعالیت هستند، سنگ اندازی می‌کنند و نتیجه این می‌شود که تلاش‌های جوانان این کشور در این حوزه آنچنان ثمر بخش نباشد و مورد حمایت قرار نگیرد.

پوررضا با تاکید بر اهمیت پیام‌رسان‌های داخلی، عنوان کرد: باید در شرایط کنونی از پیام‌رسان‌های داخلی حمایت کنیم تا در میدان جنگ رسانه‌ای با دشمن فضای کافی در اختیار داشته باشم.

در ادامه این جلسه، حجت الاسلام دکتر سعید فراهانی فرد، معاون پژوهشی دانشگاه قم گفت: دانشگاه‌های به سمت دانشگاه‌های نسل سه و چهار می‌رود و باید پژوهش‌ها و تحقیقات دانشگاهی به ثمر بنشیند و کاربردی باشد.

وی ادامه داد: مرکز رشد دانشگاه قم یکی از مجموعه‌هایی است که در جهت کاربردی شدن تحقیقات اقدامات بسیار خوبی را انجام داده است و نتیجه اقدامات این است که پیام رسان ایتا که از اولین شرکت‌های دانش بنیان رشد یافته دانشگاه است، اکنون به موفقیت‌های بسیار خوبی رسیده است.

فراهانی فرد تاکید کرد: باید دانشجویان و دانشگاهیان آشنایی بیشتری با مراکزی همچون مرکز رشد داشته باشند تا تحقیقات و ایده‌ها کاربردی شود و برای حل مشکلات کشور اثربخش باشد.

این مقاله را محبوب کنید

آخرین بروزرسانی دوشنبه, 15 ارديبهشت 1399 .

By PLAVEB