05 بهمن 1399

حدیث روز

حضرت محمد مصطفی (ص):

وقتی خداوند بنده ای را دوست دارد، دنیا را از او منع می کند چنان که شما مریض خویش را از نوشیدن آب منع می کنید.

 

سال جهش تولید

222222

گزارش عملکرد مرکز رشد در سال 1398

مرکز رشد دانشگاه قم در شبکه های اجتماعی

aparat logo_fa_color_black_1100x400

آیین نامه اجرایی قانون حمایت از شرکتهای دانش بنیان

qanun

paz فن بازار منطقه ای استان قم amoozesh

جشنواره ملی نوآوری و شکوفایی - 13 تا 15 بهمن ماه

در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و نیز در بیانات مقام معظم رهبری که در مناسبت های مختلف ایراد فرمودند، حمایت از عالمان و توجه به جایگاه فرهیختگان و نخبگان كشور در عرصه های علم و فناوری، تقویت روح پژوهش و نوآوری در تمام زمینه های علمی، فنی، فرهنگی، هنری، تاریخی و اسلامی به تکرار مورد تاکید قرار گرفته است.   

  در این راستا ایجاد معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و تاسیس بنیاد ملی نخبگان همگی نشانه هایی آشكار از عزم و اراده مستمر دولتمردان و سیاستگزاران نظام جمهوری اسلامی می باشد. نام گذاری سال 1387 بنام "سال نوآوری و شكوفایی" با توجه به سابقه تاریخی و فرهنگی، اعتقادات و باورهای مذهبی ایرانیان و سهمی كه مسلمانان در تكوین و شكوفایی علم و تاریخ تمدن بشری داشته اند، حاكمیت گفتمان نوآوری و پیشرفت با ابزار علم و دانش را برای مردم ایران زمین به همراه می آورد.
      معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با الهام از رهنمودهای حكیمانه مقام معظم رهبری، جشنواره و نمایشگاه ملی نوآوری و شكوفایی در تهران و جشنواره های مشابه استانی را در سراسر كشور برنامه ریزی نموده و امیدوار است در دهه مبارك فجر همزمان با گرامی داشت سی امین سالگرد پیروزی شكوهمند انقلاب اسلامی، نتایج برترین های عرصه نوآوری و شكوفایی معرفی شوند و همزمان بزرگترین نمایشگاه مخترعان، مبتكران و نوآوران كشور را برپا نماید.

- فضاي اختصاص يافته به هر اختراع حداكثر يك متر مربع در نظر گرفته شده است كه مخترع مي­تواند پوستر، مدارك فني، نمونه مهندسي يا ماكت خود را به نمايش بگذارد. لازم است مدارك تكميلي براي هيأت داوران را به طور مكتوب و يا در ديسك فشرده به همراه داشته باشد.

- حضور هر يك از مخترعان جهت ارائه توضيحات در مورد طرح و دفاع از موضوع اختراع در اين نمايشگاه الزامي است.

- با تأييد كاركرد علمي و كاربرد صنعتي هر اختراع توسط هيأت داوران نمايشگاه و در صورت كسب امتياز لازم، مخترعان تحت پوشش «اعتبار پژوهش و نوآوري» بنياد ملي نخبگان قرار مي­گيرند.

- مخترعان مي­توانند جهت ثبت­ نام به سايت جشنواره ملي نوآوري و شكوفاييhttp://jashnvare.isti.ir بخش ثبت­نام مخترعان مراجعه نمايند.

- لطفاً جهت كسب هرگونه اطلاعات بيشتر با آقاي غلامي با شماره­هاي5-88896903-021 و يا 09111135725 تماس حاصل فرماييد.

 

این مقاله را محبوب کنید

آخرین بروزرسانی چهارشنبه, 01 بهمن 1399 .

By PLAVEB